Aslı Enver Kimdir ?

aslı-enver-kimdir
Paylaş
 

İngiltere’nin başkenti Londra’da doğan Aslı Enver’in doğum tarihi ise 10 Mayıs 1984. Bir abisi ve bir de kız kardeşi var. Babası Kıbrıslı bir tekstilci olan oyuncunun Annesi ise eğitim için İngiltere’ye gittiği zaman orada tanışıp evlenmiştir. Oyuncu ilkokulu Londra’da okuduktan sonra 12 yaşında tüm ailesi ile birlikte Londra’dan İstanbul’a temelli taşındı. Burada Pera Güzel Sanatlar Lisesi’nde eğitimine başladı ve başarılı bir şekilde buradaki eğitimini tamamladı. Bunun sonrasında ise İstanbul Haliç Üniversitesi’nde Tiyatro bölümüne girerek buradan mezun oldu.

İzleyiciler Aslı Enver’i ilk olarak 2003 yılında Hayat Bilgisi dizisi ile birlikte gördüler. Burada küçük bir rolle ekranlarda yer alan oyuncu 2007 yılında Kanal D’de yayınlanmaya başlamış olan Kavak Yelleri isimli dizide başrollerden bir tanesine hayat verdi. Mine Ergun karakterini canlandırmış olan oyuncu 2007 – 2011 yılları arasında Pelin Karahan, Sarp Apak, Dağhan Külegeç ve İnrahim Kendirci gibi isimlerle birlikte rol aldı. Dizinin sona ermesinin hemen ardından ise 2012 yılında Suskunlar isimli dizide başrollerden bir tanesine hayat verdi.

2013 yılına gelindiği zaman ise Tamam Mıyız? isimli sinema filmi ve Kayıp dizisinde de izleticiler onu gördü. Oyuncu bunlarla birlikte Mavi Yeşil, Lescon, Molped ve Yapı Kredi gibi markaların reklam filmlerinde de oynadı. 13 Temmuz 2012 de onun gibi oyuncu olan Birkan Sokullu ile evlense de bu evlilik yalnızca 3 yıl sürdü ve Ağustos 2015’te boşandılar. Bana Artık Hicran De isimli dizide Alican Yücesoy ve Buğra Gülsoy gibi isimlerle kamera karşısına geçti.

15 Ocak 2016 tarihinde vizyona giren ve uzun yıllar sonra tekrar karşılaşan iki kardeşin hikayesini anlatan Kardeşim Benim isimli sinema filmi kadrosunda da yer alan oyuncuya bu filmde Burak Özçivit ve Murat Boz eşlik ediyor. Aslı Enver yalnız sinema filmleri ve diziler ile kendini geliştirmiyor. Bununla birlikte mezun olduğu bölüm olan tiyatro ile de çok yakından ilgili. Eski Fotoğraflar, Yangın Yerinde Orkideler ve Evcilik Oyunu gibi tiyatro oyunlarda da başarılı bir şekilde yer aldı.

 


  • Site Yorum

Bir yorum bırak