Arzum Onan Kimdir ?

Arzum-Onan-Kimdir
Paylaş
 

Adeta masumiyetin yeryüzüne yansıması olarak gördüğümüz Arzum Onan 31 Ekim 1973 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Varlıklı bir ailede doğmayan, memur olarak geçimini sağlayan bir ailenin tek çocuğudur. İlkokul eğitimini Ankara’da tamamlayan Arzum Onan, ortaokul ve liseyi de İstanbul’da okumuştur. Endüstri Meslek Lisesi’nde lise eğitimini sürdürmüş olan Arzum Onan, burada Yapı Ressamlığı bölümünden mezun olmuştur. 1992 yılına girildiğinde de Gaye Sökmen Ajans’ta kariyerinin başlangıcını yapmış ve mankenlik, modellik yapmaya başlamıştır.

Ülkemizde 1993 yılında düzenlenmiş olan Miss Turkey güzellik yarışmasında Türkiye Güzeli seçilmiştir. 1993 yılının Temmuz ayında düzenlenen Miss Europe güzellik yarışmasına da katılan Arzum Onan, burada da birincilikle ayrılmış ve Avrupa Güzeli ünvanını kazanmıştır. Özel hayatıyla ilgili ilk hamlesini de 1996 yılında atan Arzum Onan, Mehmet Aslantuğ ile dünya evine girdi. Evliliğinin ardından bir süre çalışmalarına ara veren Onan, reklam kampanyalarıyla kameralar karşısına geçmiştir.

Reklam kampanyalarının ardından da eşi ile beraber başrolde yer aldığı Sıcak Saatler dizisi, kariyerinde zirveye ulaşmasına neden olmuştur. Bu dizinin ardından oyunculuk yeteneğini de gözler önüne seren Arzum Onan, Sıcak Saatler dizisinin ardından da birçok sinema ve televizyon programında gözler önüne çıkmıştır. Başarılı kariyerinde hayır işlerine de önem veren Arzum Onan, birçok toplumsal kuruluşun gecesinde görev almıştır. Özel hayatıyla pek gündeme gelmemiş olan Arzum Onan, İstanbul’da mütevazi bir yaşam sürmektedir. İlk evliliği olan Mehmet Aslantuğ ile halen beraberdir ve Can adında da bir oğlu vardır.

Başarılı bir hayatı bulunan Arzum Onan, geçtiğimiz yıllarda tiroit kanseri teşhisiyle hastaneye yatırılmıştı. Eşi Mehmet Aslantuğ’un büyük desteğiyle beraber kanseri yendiğini ve artık tamamen sağlıklı olduğunu söyleyen Arzum Onan, yaşadığı zor günleri de sosyal paylaşım adreslerinden biraz da olsa takipçileriyle paylaştı. En büyük destekçisinin eşi olduğunu belirten Arzum Onan, tedavinin değil ama oğlundan ayrı kalmanın onu çok yıprattığını belirtti. Bu hastalığı yenmesinin ardından zaman zaman hastanelere ziyarete giden ve kendi hayat hikayesiyle kanser hastalarına ilham olan Arzum Onan, birçok yardım kuruluşuna üye ve belirli aralıklarla da bağış yapmaktadır.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak