Angelina Jolie Kimdir ?

angelina-jolie
Paylaş
 

Ünlü sanatçı oyunculuğa annesi ile küçük yaşlarda izlediği filmler sayesinde yönelmiştir. Kendisi gibi annesi ve babası da oyuncu olan güzel sanatçının bu mesleği seçmesinde ailesinin çok büyük rolü vardır. Fakat ebeveynleri boşanma kararı aldıktan sonra annesi ile yaşadıkları yerden başka bir kente taşınmak durumunda kalmışlardır. Zor zamanlar geçiren sanatçının annesi oyunculuk anlamında bir süre roller alamamıştır.

Angelina Jolie oyunculuk anlamında kendisini belli ettirdikten sonra film yapımcılığı alanında da kendisini geliştirmiştir. Bu işlerden kazandığı paraların büyük bir kısmı ile hayır kurumlarına yardımlarda bulunuyor. Kendisinin öz çocukları olmasına rağmen çocuk esirgeme yurtlarından bakımını üstlenmek üzere bütün sorumluluğu alarak evlat edinmiştir. Günümüzde şuan tam altı çocuğu var. Ünlü oyuncunun ilk evliliği 1996 yılında gerçekleşmiştir. Bu evlilik üç yıl sürmüş ve daha sonrasında ayrılmışlardır. Boşandıktan bir yıl sonra ise Billy Bob  isimli kişi ile evlilik yoluna girmişti. Bu evliliği de üç yıl sonra bitmiştir. En son 2014 yılında Brad Pitt ile dünya evine girmiştir güzel oyuncu. Hala evlilikleri devam ediyor ve kalabalık bir aile olarak herkesin beğenilerini topluyorlar. Jolie’nin bir tanede erkek kardeşi var. Sanatçının uzun yıllar öncesinde babası ile problem yaşadığı ve bunlardan dolayı aralarında belli bir mesafe ortaya çıktığı görülmüştü. Hatta bazı film senaryolarında ve ödül gecelerinde bir araya gelmek durumunda kaldılar ve Angelina Jolie mesafesini karşı tarafa karşı korudu. Ve şuan son durumda hala babası ile konuşmuyorlar.

Sanatçının en etkin yıllarına bakıldığı zaman 1982 yılından günümüze kadar hala popülerliğini korumaktadır. Güzelliği ile tüm dünyayı kendisine hayran bırakan oyuncu daha genç kızlığa yeni yeni adım atmaya başladığı yıllarda modellik anlamında çalışmalara imza atmıştır. Bunun yanı sıra o zamanlar çekilen müzik videolarında da yer almıştı. Sanat dünyasına adım attıktan sonra her zaman etkinliğini sürdüren oyuncu yükseliş olarak 1997 yılında kendisini kanıtlamıştır. Aldığı ödüller ile birde biyografi filmi çekerek sanat dünyasında kendisini unutulmazlar arasına yazan sanatçı her zaman güzelliği ve başarısı ile ilgi odağı olmaktadır.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak