Amy Smart Kimdir ?

amy-smart-kimdir
Paylaş
 

Amy Smart 1976 26 Mart Cuma günü dünyaya gelmiştir. Annesi Judy Lysle Carrington babası ise John Boden Smart ’dır. Doğum yeri Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Kaliforniya Eyaleti’dir. Kendisi oyunculuk mesleği yapmaktadır. Kendisi güzelliği ile büyük bir hayran kitlesine sahiptir. Güzel oyuncu 1.68 boyundadır ve göz rengi mavidir. Mavi gözleri hayran kitlesini etkileyen önemli özelliklerindendir. Oyuncu Koç burcudur. Amy Lysle Smart kimlikte yazan ismidir. Güzel oyuncunun çevresindeki insanlar ona A. Smart lakabını takmışlardır. Dünyada da bu lakabı ile bilinmektedir.

Amy Smart arkadaşından görmesi ile etkilenerek on sene gibi bir süre bale eğitimi gördü ve kendini bu alanda da geliştirdi. Bale eğitiminin arkasından 16 gibi erken bir yaşta oyunculuk eğitimi almaya başladı. Oyunculuk eğitimi almasına rağmen güzel fiziği ve yüzü sayesinde kariyerine modellik yaparak başladı. Modellik yaparken İtalya, Fransa, Meksika ve Haiti gibi birçok ülkede iş yaptı. Daha sonra aldığı oyunculuk eğitimini göz ardı etmedi ve 1999 senesinde Smart, Varsity Blues isimli filmler de rol aldı. Varsity Blues filminde ünlü futbolcu James Van Der Beek’in kız arkadaşı rolünde bulunarak onunla birlikte aynı sahneyi paylaştı.

Bunların yanında başarılı ve güzel oyuncu, Felicity film serisinde Scott Foley isimli karakterin kız arkadaşı rolünü canlandırdı. İlerleyen zamanlarda birden fazla gençlik filmlerinde rol alarak izleyicilerin karşısına çıktı ve gökyüzü & dolap isimli filmde aldığı rol için ise MTV Film ödüllerinde ‘en iyi öpücük’ ödülü için aday olarak gösterildi. Şey isimli derginin 2004 senesinde gerçekleştirdiği “dünyadaki seksi kadınlar filmi” listesinde üst sıralarda kendine yer bulmayı başarabildi. Bu filmlerin haricinde 40 taneden fazla filmde rol aldı. Filmlerin yorumlarına bakıldığında insanların oyunculuğu hakkında fazlasıyla iyi yorumlar aldığı görülüyor. Oyunculuğunun yanında güzel yüzü ve fiziği ile ilgili de çokça konuşuluyor. Günümüzde son 2 yıla bakarsak 8 adet filmde yer almıştır. Bu oldukça iyi bir rakamdır. Sosyal medyayı da aktif olarak kullanan oyuncunun binlerce takipçisi vardır. Güzel oyuncu 2011 yılında Carter Oosterhouse ile hayatını birleştirmiştir.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak