Amy Adams Kimdir ?

amy adams kimdir
Paylaş
 

20 Ağustos 1974 yılında Vicenza İtalya doğumlu olan oyuncu Amy Lou Adams, Richard ve Kathryn Adams’ın çocuğudur. İtalya’da doğduktan sonra ise ailesi ile birlikte Amerika Colorado’ya taşındılar. Sonrasında ise burada bulunan Douglas County High School’da eğitim gördü. Oyuncu 2002 yılından beri onun gibi oyuncu olan Darren LeGallo ile birliktelik yaşamaktadır. Oyunculuk kariyerine 1999 yılında Drop Dead Gorgeous adındaki komedi filmi ile birlikte başladı. Sonrasında ise 2000 yılında Cruel Intentions 2 isimli filmde Kathryn karakterine hayat verdi. Aynı sene Psycho Beach Party’de Marvel Ann, The Chromium Hook da ise Jill Royaltber karakteri Amy Adams tarafından canlandırıldı.

20102 yılına gelindiği zaman ise 4 farklı filmde yine oyuncuyu görmek mümkün oldu. The Slaughter Rule, Serving Sara, Pumpkin’in yanı sıra o dönem adından çok söz ettiren Catch Me If You Can isimli filmde Brendan Strong karakterine hayat verdi. 2004’te ise The Last Run isimli filmde Alexis rolü ile ekrandaydı. Ancak oyuncuyu en falan ön plana çıkartan ve onun Akademi Ödülleri’de En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında Oscar adaylığı elde etmesini sağlayan 2005 yapımı Junebug isimli filmde Ashley karakteri oldu. Sonrasındaki adaylık için 2008 yılını beklemesi gerekecekti. Doubt’da Sister James rolünü çok başarılı bir şekilde canlandırması sonrasında ikinci Oscar adaylığını da elde etmeyi bardı.

Oyuncu Underdog, American Hustle, Sunshine Cleaning, Enchanted gibi birbirinden başarılı yapımda yer aldıktan sonra ise 2015 yılında Batman vs. Superman isimli yüksek bütçeli filmde başrollerden bir tanesi olan Lois Lane karakteri ile insanların karşısına çıktı. Filmin gösterime girmesi sonrasında oyuncunun karakterini canlandırması oldukça başarılı bulundu. Oyuncu şimdilerde ise bu filmin tanıtımlarının yanı sıra ona gelen yeni projelerini inceliyor. Böylece kariyer basamaklarını da ilk başladığı günden bu yana olduğu gibi başarılı bir şekilde ilerletmek adına çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Son dönemlerdeki çıkışını ilerleyen dönemlerde de sürdüreceğini gösteren Amy Adams, mümkün olduğu kadar yalnızca kariyerindeki başarıları ile ön plana çıkmaya özen gösteriyor.

[viralQuiz id=55]


  • Site Yorum

Bir yorum bırak