Amine Gülşe Kimdir ?

Amine-Gülşe-Kimdir
Paylaş
 

İsveç’te 1993 yılında doğmuş olan Amine Gülşe’nin babası aslen Irak Kerküklüdür. Babası Galatasaray bünyesinde disk atıcılığı yaparken İsveç’e transfer olur. Sonrasında da Amine Gülşe’nin babası ailesi ile birlikte buraya yerleşmeye karar verirler. O da bundan dolayı İsveç’te doğar. İlkokul öğrenimin sonrasında lise öğrenimini İsveç’te İnternational High School Of The Guthenburg Region’da tamamlar.

2013 yılına gelindiği zaman ise abisi ve işlerinden dolayı babasını yaşamış olduğu İsveç’te bırakır, annesi ile birlikte Türkiye’ye gelerek İzmir’e yerleşir. Buraya geldikten sonra ise Miss Turkey güzellik yarışmasının başvuru ilanlarını görür. Hiç vakit kaybetmeden de bu güzellik yarışmasına başvurmaya karar verir.

2014 yılında yapılan Miss Turkey yarışmasına İzmir’den katılır. Star TV’de yayınlanmış olan bu yarışmanın sunucuları ile Yasemin Ellen ve Kadir Doğulu’ydu. Bu yarışmada birinci olan manken böylece Miss World yarışmasında Türkiye’yi temsil etme hakkına da sahip oldu. Çok iyi hazırlandığını söyleyen Amine Gülşe, bunun sonrasında 14 Aralık 2014’te İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenmiş olan Miss World güzellik yarışmasına katıldı. Bu yarışmada ise dereceye giremedi. Yarışmanın birincisi ise Güney Afrika Cumhuriyeti’ni temsil eden Rolene Strauss oldu. Güzelliği ile insanları büyüleyen Amine Gülşe Irina Shayk’a benzetilmekte. Ancak o yalnızca güzelliği ile değil aynı zamanda farklı yetenekleri ile de anılmak istiyor. Bunun için yapmış olduğu ilk şey oyunculuk alanında çalışmalar oldu.

2015 yılına gelindiği zaman ise Asla Vazgeçmem isimli dizinin başrollerinden bir tanesinde oynamak adına çalışmalara başladı. Bu çalışmaların sonrasında ise dizinin ana karakterlerinden biri olan Nur’u canlandırdı. Daha ilk kamera önü tecrübesi olsa da ortaya koymuş olduğu başarılı sonuçtan ötürü izleyicilerin beğenisi de kazanmış oldu.

Her geçen gün ekrana biraz daha alışmaya başlayan Amine Gülşe, böylece her türlü projeyi başarılı bir şekilde canlandırabileceğini de ortaya koyuyor. İzleyici de artık onu yalnızca Türkiye güzeli olarak görmüyor, geleceği parlak bir oyuncu olarak da görüyor. Bunun farkında olan Amine Gülşe de ona gelen projeleri de ince eleyip sık dokuyor. Böylece bir sonraki projesini en iyi şekilde bulmayı hedefliyor.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak