Alparslan Çelik Kimdir ?

alparslan-çelik-kimdir
Paylaş
 

Suriye topraklarına paraşütle atlayan pilotunu öldürdüğü söylenen Alparslan Çelik ile yanındaki 14 kişinin gözaltında tutuldukları İzmir Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ndeki işlemleri tamamlandı. Alparslan Çelik’in de aralarında bulunduğu 15 şüpheli bugün sabah saatlerinde İzmir Adliyesi’ne getirildi.

İzmir’de polis tarafından gözaltına alınan ve bugün sabah saatlerinde adliyeye sevk edilen Alparslan Çelik ile beraberindeki 14 kişi, işlemleri tamamlandıktan sonra soruşturmayı yürüten savcı tarafından ‘6136 sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Kanun’a muhalefet’ suçundan tutuklanmaları talebiyle İzmir 3’üncü Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi.

Savcının Alparslan Çelik’e, Türk hava sahasını ihlal ettiği için düşürülen Rus savaş uçağının Suriye topraklarına paraşütle atlayan pilotuna ateş edilmesiyle ilgili görüntüleri sorduğu, Çelik’in de yanındakilere ateş etmemeleri konusunda uyarıda bulunduğunu söylediği öne sürüldü. Öte yandan, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin yaptığı aramada, zanlılar arasında bulunan ve Suriye’den gelenlerin aracında, 1’i Kalaşnikof, 2’si Thomson marka olmak üzere 3 otomatik silahın daha ele geçirildiği belirtildi.

Gözaltındakilerden Serkan Kurtuluş’un avukatı Sıddık Caner Erşen basın açıklaması yaptı. Erşen, şunları söyledi: “Sayın 2. Sahil Tümen Komutanı Alparslan Çelik ve müvekkilim Serkan Kurtuluş ile arkadaşları, geçen 30 Mart’ta Türkmen dağı ve bilhassa oradaki çatışmalar sırasında şehit düşen soydaşlarımızın ailesine, yaralanan gazilerimizin tedavisine madden, manen destek olma çalışmaları yürütürken, kimliği belirsiz bir kişi tarafından gelen telefon ihbarıyla gözaltına alınmıştır. Müvekkil Serkan Kurtuluş 48 saat gözaltında tutulmuştur. Bayır-Bucak ve yöresindeki topraklar 7. Yüzyıldan bu yana Türk boylarının yurdudur. Müvekkil ve arkadaşları da öz Türk yurdu olan bu toprakları, bölücü terör örgütü PKK uzantısı PYD’ye, ülkemizi kan gölüne çeviren hain saldırıların müsebbibi IŞİD terör örgütüne, yüzyıllardır yürüttüğü Akdeniz’de toprak sahibi olma amacına ulaşmak gayesiyle bulduğu her fırsatta uluslararası hukuk normlarını çiğneyerek sınırlarımızı, hava sahamızı ihlal etmekten geri kalmayan Rusya ve Esad güçlerinin işgaline karşı mücadele etmeye ant içmişlerdir. Tek gayesi teröristlere karşı özyurtlarını müdafaa etmek olan Türkmen soydaşların mücadelesine yardımda bulunmak ve katkı sağlamak hiçbir zaman suç olmamıştır. Ne müvekkilim ne de gözaltına alınan diğer kişiler yaşanan bu haksızlık neticesinde baş koydukları yoldan dönecek değiller. Gözaltına alınan 14 kişi için, ’Bayır-Bucak, Akdeniz’in Çanakkalesi’dir.”


  • Site Yorum

Bir yorum bırak