Almeda Abazi Kimdir ?

almeda_abazi_kimdir
Paylaş
 

Arnavutluk doğumlu olan Almeda Abazi’nin doğum tarihi 13 Şubat 1992. Miss Albenia, Miss Tiran ve Miss Globe Kainat Güzeli ödüllerini birincilik ile kazanmayı başarmıştır. Lise öğrenimi İstanbul Özel Tarhan Koleji’nde okuduktan sonra İstanbul Aydın Üniversitesi Bil Sanat Akademisi oyunculuk bölümünde eğitim aldı. Bunun ardından ise eğitimine halen Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuarın da devam ediyor. Türkiye’ye yerleşen Almeda Abazi, mesleği olan mankenliğe burada devam etmeye karar verdi. Mankenin dansa karşı çok özel bir ilgisi ve becerisi bulunuyor.

Bugüne kadar katılmış olduğu bütün programlarda dans eden Almeda, izleyenlerden tam not almayı da başarmış oldu. Sonrasında da onun bu beğenisine tam olarak uygun olan Yok Böyle Dans isimli yarışma programına katıldı. Bu yarışma programının da en iddialı isimlerinden bir tanesi oldu. Yapmış olduğu röportajda hayranı olduğu kişileri Türkan Şoray ve Beyonce olarak belirtiyor. Eğer ki günün birinde oyunculuk yapmaya başlarsa onun için de Türkan Şoray kanunlarının geçerli olacağını söylüyor. Şimdiye kadar Konak, Şov Biznıs sinema filmleri ve TRT’de yayınlanmış olan Ayrılık da yer almış ve oyunculuğu da oldukça beğenilmiştir.

Yok Böyle Bir Dans isimli yarışmada çok önemli bir rakip olsa da yarışmanın birincisi Özge Ulusoy olurken ikincisi ise Alp Kırşan oldu. 1.72 boyu olan Almeda’nın çok fazla ön plana çıkmasını sağlayan yarışma ise 2012 Survivor Ünlüler Gönüllüler oldu.

Yarışmanın sona ermesinin ardından ise Muhteşem Yüzyıl’ın 4. sezonunda Valeria karakterini canlandırdı. Sonrasında ise 17 Eylül 2014 tarihi ile birlikte TV8 kanalında yayınlanmış olan Para Bende isimli yarışmayı da yine Survivor yarışmasında yarışmış olan Murat Ceylan ile birlikte sundu. Burada ikisi de her hafta başka bir şehir ya da ülkeye gidiyor ve burada yarışıyorlar. Almeda Abazi de gittiği her yerde bir taraftan hiç olmadığı kadar eğlenirken diğer bir taraftan da yarışıyor. Oyunculuğunu her geçen gün geliştirmeyi hedefleyen Almeda, böylece en iyi rollerde yer alarak ekranların en fazla sevilen ve beğenilen yüzlerinden bir tanesi olmayı başaracak.

Almeda Abazi Resimleri


  • Site Yorum

Bir yorum bırak