Allison Williams Kimdir ?

Allison Williams
Paylaş
 

13 Nisan 1988 yılında New Canan da doğan Allison Williams, NBC Nightly News sunucusu Brian Williams ile televizyon yapımcısı Gillian Williams’ın çocuklarıdır. 2010 yılında Yale Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra Just Add Water bünyesinde 4 sene boyunca yer aldı. Burada sevilen Youtube serilerinden bir tanesi olan College Musical da St. Elmo karakterine hayat verdi. Youtube üzerinden yapmış olduğu yayınlar ile birlikte bu konudaki yeteneğini sergilerken HBO’da yayınlanan Girls isimli dizide Marnie Michaels isimli karaktere hayat vermeye başladı. Buradaki oyunculuğu oldukça büyük bir beğeni ile karşılaştıktan sonra ise 2013’te The Mindy Project isimli yapımda konuk oyuncu olarak yer almış oldu.

Burada Jillian isimli karakter ile 3 bölüm boyunca ekranlarda yer almasının ardından ise televizyona özel bir yapım olarak hazırlanmış olan Peter Pan Live! da Peter Pan karakteri ile izleyicilerin karşısına geçmeyi de başardı. Yalnızca oyunculuk anlamında değil seslendirme konusunda da becerilerini 2015 yılında The Simpsons’da Every Man’s Dream isimli bölümde Candace’s Friends olarak göstermiş oldu. Daha öncesinde filmler ile alakalı herhangi bir teklifi değerlendirmemiş olsa da 2017 yılında vizyona girmesi planlanan Get Out adlı film ile birlikte beyaz perdeye adım atmayı planlıyor. Bu film ile birlikte de oyuncu gerek televizyon gerekse sinema filmi yapımlarında herhangi bir sorun olmadan başarılı bir şekilde yer almaya devam etmeyi hedeflemektedir.

2012 – 2015 yılları arasında Jake and Amir isimli yapımda Cheryl rolünü aldığı zamanlarda CollegeHumor’un kurucuları arasında yer alan Ricky Van Veen ile bir ilişkiye başladı. 2014 yılına gelindiği zaman ise nişanlanarak ilişkilerini çok daha resmi bir hale getirdiler. 2015 yılında ise yalnızca çok yakınlarının katılmış olduğu, Saratoga’da yapılan bir merasim ile evlendiler. Oyuncu şimdilerde bir dizi bir de film projesi ile meşgul olurken ona gelen birbirinden farklı yapımları da inceleyerek bir sonraki adımda hangi projenin içerisinde yer alacağını belirliyor. Allison Williams, onu zorlayacak olan rolleri çok daha fazla tercih ettiğini bu sayede de oyunculuğunu geliştireceğini röportajlarında belirtiyor.

[viralQuiz id=37]


  • Site Yorum

Bir yorum bırak