Ali Larter Kimdir ?

Ali Larter Kimdir
Paylaş
 

Margaret Larter ve Danforth Larter’ın çocuğu olan Ali Larter 28 Şubat 1976 Cherry Hill New Jersey doğumludur. Henüz 13 yaşındayken modellik kariyerine başladı. 17 yaşına geldiği zaman ise Japonya’ya taşınarak kariyerine ara vermek istedi. Sonrasında ise Los Angeles’a taşınmaya karar verdi. Taşınmasının ardından ise tekrardan mankenliğe dönmek istemedi. Bunun yerine oyunculuk adına eğitim almaya başladı. Bu eğitimlerin sonucu olarak da kameraların karşısına ilk olarak 1997 yılında Chicago Sons isimli dizi ile çıktı. 1999 yılına gelindiği zaman ise House on Haunted Hill isimli filmdeki Sara Wolfe karakteri ile beyazperde de izleyicilerin karşısına çıktı.

Sonrasında ise Varsity Blues ve Drive Me Crazy isimli filmler ile ekranlara çıktı. 2000 yılına gelindiği zamanlarda ise sevilen serilerden bir tanesi olan Final Destination filminde Clear Rivers isimli filmlerde yer aldı. Böylece artık en fazla takip edilen oyunculardan bir tanesi olmaya başladı. Ardından ise 2001 yılında American Outlaws isimli yapımda ise Zerelda Zee Mimms karakterini canlandırdı. Jay and Silent Bob Strike Back’in Chrissy’i olan oyuncu 2002 yılında ise Stuff dergisi tarafından yapılmış olan 102 Sexiest Women in the World isimli değerlendirmede dünyanın en seksi 40. kadını oldu. 2003’de ise Final Destination 2’de yine bir önceki karakterini canlandırdı. 2005 yılını ise oyuncu iki filmle geçirdi. 3-Way’dw Isobel karakterini canlandırdıktan sonra A Lot Like Love’da ise Gina karakterine hayat verdi.

Oyuncunun en fazla ün yaptığı rol ise hiç şüphesiz ki 2006 yılındaki Heroes dizisi oldu. Burada Niki/Jessica Sanders karakteri ile ekranlarda olan oyuncu aynı sene Crazy ve Homo Erectus filmlerinde yer aldı. Daha sonrasında ise Resident Evil serisinde Claire Redfield karakterini canlandırdı. 2014 yılında Lovesick isimli film ile ekranlara geldikten sonra uzun süredir yeni bir proje ile insanların karşısına çıkmayan oyuncu 2009 yılında Hayes McArthur ile dünya evine girdi ve Vivienne Margaret ile Theodore Hayes McArthur isimli iki tane çocuğu dünyaya getirerek aile ile mutlu bir şekilde yaşamını sürdürmeye devam ediyor.

[viralQuiz id=29]


  • Site Yorum

Bir yorum bırak