Ali Bastian Kimdir ?

Ali Bastian
Paylaş
 

Windsor Birleşik Krallık doğumlu olan Ali Bastian’ın doğum tarihi ise 27 Şubat 1982’dir. Redroofs Theatre School’da 10 ve 13 yaşları arasında eğitim gören oyuncu burada Jane Eyre karakterini henüz 10 yaşındayken canlandırmayı başardı. Sonrasında ise Claires Court School bünyesinde eğitimini sürdürdü. Bu eğitimlerin sona ermesinin ardından ise ilk olarak Channel 4 için 2001 yılında Hollyoaks kadrosunda yer aldı. Oyuncunun karakteri, öğrencisi ile ilişkiye girmesinden dolayı mesleğinden atılarak hapse giriş olan bir kişidir. Burada başarılı olması ile birlikte oldukça kısa bir süre içerisinde ne kadar iyi bir oyuncu olduğunu da almış olduğu adaylıklar sonrasında ortaya koymuş oldu.

Televizyon için hazırlanan Jane Eyre bünyesinde de yer aldıktan sonra 2007 yazında polisiye drama türünde hazırlanan ITV yapımı The Bill’de PC Sally Armstrong karakterine hayat verdi. 2009 yılına kadar bu rolü canlandıran oyuncu ardından Strictly Come Dancing isimli yarışma programına girdi. Bu programdaki partneri ise Brian Fortuna oldu. 11. haftada Ali Bastian antrenmanlar esnasında ayaklarından yaralandı ancak doktorlar sorunsuz bir şekilde yarışmaya devam edebileceğini söyledi. Yarı finale kadar gelmeyi başarmış olan çift 16 çiftten oluşan yarışma kadrosunda üçüncü oldular. Dans yetenekleri oldukça büyük bir beğeni alan çift farklı yerlerde de bu yeteneklerini sergilemeye bir süre devam ettiler.

Beyaz perde ve ekran önünde başarılı çalışmalar yaparken diğer bir taraftan da sahne sanatları ile alakalı da çalışmalarına hız kesmeden devam etti. Agahta Christie’nin eseri Verdict’in Bill Kenwright tarafından yönetilen versiyonu olan oyununda Helen Rollander’ın alter egosunu canlandıran oyuncu burada da aslında ne kadar farklı alanlardaki karakterleri başarılı bir şekilde canlandırdığını da herkese göstermiş oldu. Kevin Sacre ile 2 yıl süren bir ilişki yaşayan Ali Bastian, The Weakest Link isimli yarışma programına da katılmışlardır. 2006 yılında ondan ayrıldıktan sonra Ali Bastian müzisyen Tom Clay ile yaşadığı birliktelik sonrasında 2013 yılında nişanlandı. Çiftin ne zaman evleneceği ile alakalı ise şimdilerde iki taraftan da herhangi bir bilgilendirme yapılmıyor.

[viralQuiz id=4]


  • Site Yorum

Bir yorum bırak