Alexa Vega Kimdir ?

Alexa Vega
Paylaş
 

Alexa Ellese Vega 27 Ağustos 1988 yılında Miami Florida’da doğdu. Doğduktan sonraki 4 yıl ise Ocala, Florida’da yaşamını sürdürdü. Babası Kolombiyalı, annesi ise Amerikalı bir modeldir. 2 öz 4 üvey kardeşi olan Alexa Vega’nın ailesi o henüz dört yaşındayken Kaliforniya’ya taşındı. 1996 yılına gelindiğinde Jo Harding’in gençliğini canlandırdığı Twister ile ekranlarda görünmeye başladı. Sonrasında ise Ghost Whisperer, The Bernie Mac Show ve Stars Home gibi birçok farklı yapımda konuk oyuncu olarak yer aldı. Ününü dünya çapında duyurmasını sağlayan yapı ise Spy Kids isimli dizi oldu. Burada Carmen Cortez karakterine hayat veren oyuncu, elde edilen büyük başarı sayesinde çok kısa bir süre içerisinde dünya çapında bir üne kavuştu.

Bunun sonrasında ise Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams ve Spy Kids 3-D: Game Over isimli filmlerde de yer aldı. Burada çok büyük bir üne erişmesinin ardından ise 2011 yılında Spy Kids: All the Time in the World adlı film ile tekrardan aynı rolü başarılı bir şekilde canlandırdı. 2003 yılında Vanity Fair dergisi tarafından yapılan araştırma sonrasında o senenin en seksi gençleri arasında yer aldı. 2004 yılında ise Sleepover ve State’s Evidence adlı filmlerde yer alarak başarısını sürdürdü. 2007’da Remember the Daze isimli filmde Holly rolüne hayat vermesinin ardından 2008 yılında Repo! The Genetic Opera’da yer aldı.

Birbirinden farklı yapımlarda oynayarak oyunculuğunu herkese ispat eden Alexa Vega; Sin City: A Dame to Kill For, The Remaining, Spara Parts, Pixies ve The Murder Pact adlı filmlerle de adından söz ettirmeyi başardı. 2010 yılında film yapımcısı Sean Covel ile evlenen oyuncu, evliliğini 2012 yılında sonlandırdıklarını duyurdu. 2013 yılında ise oyuncu ve şarkıcı Carlos Pena, Jr ile nişanlanan oyuncu 2014 yılında dünya evine girdi. İnançlı bir Hıristiyan olan Alexa Vega, balık tutmayı, İspanyolca konuşmayı ve jimnastik yapmayı çok seviyor. Nikki Reed ile yakın arkadaş olan oyuncu bir süre bulimia sorunu ile uğraştıktan sonra bunu yenmeyi başardı.

[viralQuiz id=3]


  • Site Yorum

Bir yorum bırak