Alex Teixeira Kimdir ?

Alex Teixeira
Paylaş
 

Alex Teixeira piyasa değeri 30 milyon euro ile kış ayarlarının transfer listesinde yer almaktadır. Aslında bonservis bedeli 50 milyon euro olduğu Fifa tarafından belirtildi. 6 Ocak 1990 yılında Duque de Caxias da doğmuştur. 26 yaşında ve 1,73 Cm boyunda dır.

Brezilya vatandaşıdır. Her iki ayağınıda çok sağlam kullanmaktadır. Orta saha alanı ve Orta ofans bölgelerinde rakiplerine karşı mücadele etmektedir. Gortin Promoções Ltda futbolcunun danışmanı olarak yer almaktadır. Sol ve Sağ kanatlarda etkili oyunlar üretebilmektedir. Premier lig de oynadığı 15 maçta 22 gol atarak dikkati üzerine çekmiştir.

Transfer geçmişine göz atacak olursak, başarılı olmasının nedenini anlayabiliriz. 1 Ocak 2008 yılında Club de Regatas Vasco da Gama B takımından Vasco takımına transfer olmuştur. 1 Ocak 2010 yılında Vasco takımından Shakhtar Donetsk Spor Kulübüne 6 Milyon Euro bonservis bedeli ile geçiş yapmıştır. 5 Şubat 2016 tarihinde Shakhtar Donetsk Spor Kulübünden JS Suning takımına 30 Milyon Euro Oynayacağı döneme anlaşmış, Ancak 50 Milyon Euro ücretle bonservis bedeli ödenmiştir.

Alex Teixeira Resimleri


  • Site Yorum

Bir yorum bırak