Alesha Dixon Kimdir ?

alesha-dixon-kimdir
Paylaş
 

7 Ekim 1978 Welwyn Garden City doğumlu şarkıcı Alesha Dixon’ın asıl adı Alesha Anjanette Dixon’dır. Babası Jamaikalı annesi ise İngiliz’dir. Baba tarafından iki üvey erkek kardeşi varken aynı zamanda üç üvey erkek ve bir kız kardeşi vardır. Monk’s Walk School’da eğitim hayatına başlayan şarkıcının annesi babası ile arasında oluşan sorunlar ailedeki çocukları etkilemeye başladıktan sonra annesi boşanmaya karar verecektir. Daha sonrasında Alesha Dixon 8 ile 10 yaşları arasında yaşamış olduğu aile içi şiddeti bundan yaklaşık 21 yıl sonra anlatacak cesareti kendinde buldu. Sonrasında ise Alesha Dixon ile alakalı bir belgesel hazırlandı.

BBC tarafından hazırlanmış olan “Dont’t Hit My Mum” belgeseli çok büyük bir beğeni ile karşılaştı. Aile içi istismar başta olmak üzere birçok farklı sorun ile alakalı gerçeklerin anlatıldığı belgesel öncesinde Alesha Dixon’ın planladığı kariyer henüz tam olarak belirlenmemişti. Ladbrokes’da çalışmaya başladıktan sonra okulu bırakmaya karar verdi. Üniversiteyi bitirmeyi düşündüğü dönemde katıldığı dans dersleri sonrasında bu konudaki yeteneğini keşfetti. Londra’da dans derslerini devam ettirirken onu keşfettiler ve böylece artık farklı bir alanda kariyerini başlatmış oldu. Yetenek avcısının onu keşfetmesinin sonrasında ise R&B odaklı bir kariyerin ilk adımları atılmış oldu. Telstar Records tarafından yapılan seçmelerin ardından Sabrina Washington bir süre sonrasında Nash’i de ikna edip 3’lü bir grup kurmaya karar verdiler.

Mis – Teeq isimli grup çok kısa bir süre içerisinde başta İngiltere olmak üzere pek çok yerde oldukça başarılı sonuçlar elde etmeye başladı. Bununla birlikte şarkıcı farklı televizyon şovlarında da kendini gösterdi. Lakin yaşanılan birkaç ufak sorundan ötürü kariyerini en doğru şekilde devam ettirmek adına neler yapması gerektiğini kararlaştırdı ve solo kariyeri adına farklı adımlar attı. İlk albümü sonrasında ise aslında tek başına da ne kadar güçlü olduğunu görünce birbiri ardına albümlerini çıkartmaya başladı. Özel yaşamında ise 2013 yılında ilk çocuğunu doğurdu ve bir süre anneliğe konsantre oldu. Aynı senenin yaz ayında ise tekrardan yeni albümünü çıkartarak hayranlarının karşısına çıktı.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak