Ahu Sungur Kimdir ?

Ahu Sungur
Paylaş
 

Türk dizi ve beyaz perde oyuncularından olan Ahu Sungur, 5 Şubat 1981 senesinde dünyaya gelmiştir. Oyuncu Suat Sungur ile evli olup, Ege isminde bir adam evladı bulunmaktadır. Suat Sungur, 1 Mart 1961, Çivril,Denizli doğumlu oyuncu. 1979 senesinde İzmir Gençlik Tiyatrosu müessese çalışmalarında bulunmuş oldu. 1981 senesinde İstanbul Üniversitesi Devlet konsevatuarı Tiyatro Kısmı’ne girdi. 1984’de Devekuşu Kabare’ye katıldı ve uzun seneler bu kurumda çalıştı. 1988’de Dormen Tiyatrosu’nda çalışmaya başladı ve kapanana kadar bu kurumda oyunculuk hayata geçirmeye devam etti. Akbank Çocuk Tiyatrosu’nda 1985 yılından beri birçok çocuk oyununda oynadı. Ek olarak 1984 yılından beri çeşitli tv ve beyaz perde filmlerinde oynadı.Tiyatro ve dizi film oyuncusu Ahu Sungur ile evlidir. Televizyondaki en uzun soluklu, mühim görevi 7 sürem devam eden Büyülü Annem’de ilk 5 sürem süresince canlandırdığı Avni karakteridir.

Ahu sungur 5 Şubat 1981 doğumlu. Akademi İstanbul Tiyatro Kısmı mezunu. Okuldan mezun olduktan sonrasında Semaver Kumpanya, Tiyatro Çisenti ve Tiyatro Kedi’de çeşitli oyunlarda yer aldı. Son olarak Tiyatro Kedi’de Bir Komiser Geldi adlı oyunda Semih Sergen ile başrolleri paylaştılar. Adını Feriha Koydum dizisinde Komut karakterinin annesini canlandırdı. Mandıra Filozofu filmimizde Selin karakterini canlandıran oyuncu son olarak O Yaşam Benim dizisinde yer almıştır.

Oğlumuz Ege, anne ve babasının meşhur olmasından etkilenmiyor. Bundan dolayı biz ‘meşhur’ benzer biçimde yaşamıyoruz. Bu bizim mesleğimiz ve biz işimizi yapıyoruz. Benim mesleğim ünlülük değil, ben oyuncuyum. Meşhur olmak seyircinin bizlere getirmiş olduğu bir onay kim bilir. Ege’yle oldukça ilgiliyim. Yalnız yoğun çalıştığımda onunla zaman geçiremiyorum. O vakit da fazlaca özlüyorum. Hukukçu bir aileden geldiğini ve kendisinin oyuncu olmasını istemediklerini söyleyen Ahu Sungur, “Aileme sözüm var. Bir gün avukat karakteriyle ekranda olacağım” diyor.

[viralQuiz id=16]


  • Site Yorum

Bir yorum bırak