Adelaide Kane Kimdir ?

Adelaide Kane
Paylaş
 

9 Ağustos 1990 yılında Perth Avustralya doğmuş olan oyuncu Adelaide Kane’in babası İrlanda kökenli, annesi ile hem İrlandalı hem de Fransız kökenlidir. Burada büyüdükten sonra St. Hilda’a Anglican School for Girls de eğitim görmeye başladı. Neighbours isimli yapımda yer almaya başlamasının sonrasında ise ailesi ile birlikte Melbourne Victoria’ya taşındı. Lolly Allen karakteri için seçmelere katıldı. Sonrasında ise 2006 yılına kadar bu yapımda yer almasının ardından buradan ayrıldı. 2010 Nisan ayına gelinmesinin sonrasında ise Secrets of the Mountain isimli NBC yapımında yer aldı. Aynı senenin içerisinde Hulu serisi Pretty Tought bünyesinde yer aldı.

Burada Charlie karakterine hayat veren oyuncu 20 bölüm çekti. Oyuncunun en fazla ön plana çıktığı rol ise hiç şüphesiz ki Teen Wolf oldu. En sevilen gençlik dizilerinden birilerinden bir tanesi olan bu dizide Cora Hale isimli karakter ile 11 bölüm boyunca ekranlarda oldu. 2015 yılından beri Reign isimli yapımda Mary, Queen of Scots karakterine hayat verdi. 48 bölümdür bu yapımda yer almaya devam eden oyuncu bununla birlikte 2015 yılında Whose Line is it Anyway? isimli yapımda 11. sezondaki ikinci bölümde kendini oynadı. Oyuncu yalnızca sinema ve dizi filmlerinde değil aynı zamanda tiyatro oyunlarında da farklı yapımlarda yer almaya başladı. Tiyatroda yer aldığı ilk oyun ise The Wizard of Oz oldu.

Burada Munchkin Mayor rolünü oynamasının sonrasında ikinci tiyatro oyunu ise 2002 yılındaki Fiddler on the Roof oldu. Hodel isimli karakter ile sahnelerde yer alan Adelaide Kane, sonrasında ise 2004 yılındaki Oliver! da Soloist olarak sahnelerde bulundu. Yine aynı senenin içerisinde Our Day Out da ise Lead karakteri ile oyun severlerin karşısına çıktı. Tiyatro alanında oynamış olduğu Anything Goes da Chorus karakterine hayat verdi. En etkili yapımlarda yer almasından sonra kendi döneminin en fazla beğenilen isimlerinden bir tanesi olarak ön plana çıkan Adelaide Kane, özel hayatından çok sinema ve dizi filmlerindeki başarılı oyunculıkları ile ön plana çıkmayı tercih ediyor.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak