2017 Çocuk Odası Örnekleri

2019 Çocuk Odası Örnekleri
Paylaş
 

Anne babaların en büyük heyecanlarından biri de çocuk odası hazırlamaktır. Son derece keyifli olan bu çalışma zaman zaman kararsızlıklara da yol açabiliyor. Odanın büyük ya da küçük olması, ışık alması ya da almaması, dekorasyon seçiminde karar verememe gibi durumlarla karşılaşılabiliyor. Doğal olarak duvarların rengi, odada kullanılacak dekorasyon düzenlemesi hepsi bir bütün olarak ele alınıp, karar verildiğinde çocuğunuz için bambaşka bir dünya yaratabilirsiniz. Bunun için nasıl bir yol izlemek gerekir? Eğer belli bir planınız yoksa ve önümüzdeki yıl için bir çocuk odası hazırlamak istiyorsanız. O zaman 2017 çocuk odası örnekleri size yol gösterici olabilir.

2017 ve 2018 yılında yine pastel tonları kullanılmaya devam edecektir. Ama bazı renkler de koyulaşıyor. Odadaki renk kullanımı Sadece tek bir renk olarak değil, ikili renk tercihleri ile dikkat çekici. Lila rengi ile daha koyu renk olan bordo ve mor rengi edilebilir. Canlı ve soğuk renkleri de bir arada kullanabilirsiniz. Kırmızı ile mavi, Lacivert ile pembe bir arada kullanıldığında odanın havası tamamen değişiyor. Yeşil ile toprak rengi de odaya ayrı bir huzur katıyor.

Güvenlik, rahatlık ve huzur sağlıklı bir oda için en önemli konuların başında gelir. Çocuğunuzun odası, gürültüden uzak sessiz ya da kontrol edilebilir bir mesafede olmalı. Elbette ki, çocuk odasına giren ışık da önemlidir. Dışarıdan gelen doğal ışığın direkt odaya girmesi çocukların uyku ve sağlık düzenlerini etkiler. Sabahları uyanırken huzurlu ve rahat uyanmak için yatak odalarının doğuya bakmasında fayda var. Direkt bir gün ışığı yerine sabahın yumuşak ışığı çocuğunuzun odasına girerek onun mutlu ve huzurlu uyanmasını sağlayacaktır.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak